Kodeks Dobrych Praktyk

Koncepcja technologiczna
domów energooszczędnych WOLF Haus

 

 • Właściwe usytuowanie domu

  Już na etapie projektowania domu dbamy o odpowiednie usytuowanie, aby możliwe było pozyskiwanie darmowej energii słonecznej.
  Najkorzystniej jest, aby największa elewacja skierowana była na południe, a do tego w jak największej części była przeszklona.

 • Odpowiednia architektura

  Staramy się, by bryła domu energooszczędnego WOLF HAUS była zwarta, pomieszczenia rozplanowane w odpowiedni sposób.
  Pokoje dzienne z salonem powinny znajdować się w części nasłonecznionej budynku. Kuchnia, sypialnia, łazienka oraz pomieszczenia gospodarcze
  powinny być usytuowane od strony północnej i wschodniej. Dobry projekt ma wpływ na wysokość ponoszonych kosztów eksploatacyjnych.

 • Wysoka izolacyjność cieplna przegród budowlanych

  Największy wpływ na to energooszczędność budynku mają przegrody budowlane oraz materiały, z których te przegrody zostały wykonane.
  Największe straty energii występują w przegrodach ściennych, dachowych oraz stropodachowych, dlatego dbamy o ich jakość w 100%.
  Starannie dobieramy podzespoły takie jak stolarka okienna i drzwiowa oraz poszczególne materiały izolacyjne tj. wełna, styropian,
  folie paroizolacyjne oraz taśmy izolacyjne i montażowe. Dlatego nasze domy tworzone są jako jedna zwarta, szczelna i energooszczędna bryła.
  Począwszy od gruntu wykonujemy energooszczędne płyty fundamentowe gwarantujące parametr przenikalności na poziomie od 0,16 do 0,11 W/m2K.
  Nasze ściany gwarantują współczynniki na poziomie od U= 0,19 do 0,14 W/m2k natomiast dachy i stropodachy od U= 0,20 do 0,16 W/m2K.
  Dla klientów wymagających oferujemy przegrody na poziomie pasywnym o współczynniku U=0,1 W/m2k.

 • Wysoka izolacyjność cieplna stolarki okiennej i drzwiowej

  Stolarka okienna generuje straty cieplne nawet do 40%. Dlatego stosujemy stolarkę okienną
  i drzwiową najlepszych i sprawdzonych producentów na poziomie U= 1,1 do 0,5 W/m2K w zależności od preferencji klienta.
  Jako jedna z niewielu firm wykonujemy standardowo „ciepły montaż” stolarki okiennej i drzwiowej na kompletnych systemach taśm i uszczelniaczy Isocell.
  To bardzo istotne w całej koncepcji szczelności i energooszczędności.

 • Likwidacja lub ograniczenie mostków cieplnych

  Nasze domy typowe są stworzone w taki sposób, aby całkowicie niwelować mostki termiczne w obrębie połączeń, stolarki czy rolet.
  Realizowane projekty indywidualne są dokładnie analizowane pod względem konstrukcyjnym i izolacyjnym.
  Nasze detale oparte są na ponad 40 letnim doświadczeniu firmy oraz ciągłym badaniem i nadzorem instytutów certyfikacyjnych.

 • Wykonawstwo 

  Montaże realizowane są tylko przez firmowe ekipy montażowe, które posiadają odpowiednie doświadczenie, są odpowiednio przeszkolone.
  To niezbędne dla zachowania izolacyjności domu, jego szczelności oraz jakości wykonania.

 • Tanie źródła energii i odzysk ciepła z systemu wentylacji

  Urządzenia grzewcze w domach energooszczędnych WOLF wykorzystywane do ogrzewania
  oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej oparte są na najnowszych rozwiązaniach tj. kotłach kondensacyjnych oraz pompach ciepła. Instalacje te są niezwykle efektywne i potrafią wygenerować znaczną ilość ciepła przy obniżonych kosztach. W naszych domach przeważnie projektujemy instalacje podłogowe bazujące na niskim parametrze temperatury, co gwarantuje oszczędności a zarazem daje idealny klimat i ciepło. Rola wentylacji w naszych domach polega na dostarczaniu – niezależnie
  od pory roku, pogody, wysokości i szczelności odpowiedniej ilość świeżego powietrza na każdą osobę.
  Stosujemy wentylacje mechaniczne wyciągowo-nadmuchowe, która zapewniają stały, niezależny od pogody dopływ świeżego powietrza.
  By zminimalizować straty energii i zapewnić odpowiedni komfort, łączymy wentylację mechaniczną z wymiennikiem ciepła w celu jego odzysku, czyli rekuperacji.

 • Szczelność 

  Bardzo dobrą szczelność budynku i zdrowy, przyjazny dla mieszkańców klimat wnętrz uzyskamy poprzez właściwe zaprojektowanie budynku,
  dobór sprawdzonych rozwiązań i materiałów oraz staranne wykonawstwo. Dlatego, na etapie budowy, przeprowadzamy się tzw. próbę ciśnieniową Blower Door Test.
  W jej trakcie mierzymy szczelność budynku przez co potwierdzamy gwarantowaną szczelność. Jako jedna z niewielu firm potwierdzamy gwarantowane parametry
  i szczelność, co jest istotą prawdziwego domu energooszczędnego.

 • Inteligentny dom 

  Przy rosnących kosztach mediów oraz kończących się zasobach naturalnych warto już dziś pomyśleć o optymalizacji zużycia energii w Twoim domu.
  Za pomocą oferowanego przez nas systemu inteligentnego budynku inwestorzy mogą zaoszczędzić koszty nośników energii, z których korzystają w swoim domu. System ten umożliwia pełny monitoring mediów, zarządzanie nimi oraz ich optymalizację. Możesz optymalnie zarządzać ogrzewaniem, wentylacją, oświetleniem
  oraz pozostałymi mediami w Twoim domu. Ponadto dom to miejsce, gdzie każdy powinien czuć się komfortowo, aby po intensywnym dniu móc w spokoju odpocząć
  i zebrać siły na kolejny dzień. Każdego dnia wykonujemy w domu działania, które zabierają masę czasu i energii.
  Inteligentny system zarządzania budynkiem uwolni cię od tych czynności, abyś mógł się poświęcić temu na czym naprawdę Ci zależy.